Gdzie znajdę tanie połączenia?

 

TERMINLICZBA DNILICZBA WOLNYCH MIEJSCCENA
28.05 - 05.06 8DNI/9 NOCY15510 EUR

W CELU DOKONANIA REZERWACJI PROSIMY O KONTAKT MAILOWY

 Wylot z Polski o 22:20, 27/05            

Dzień I – Tbilisi
28/05
Przylot do Tbilisi o 04:00, odbiór z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzimy starówkę miasta, zaliczymy wszystkie najważniejsze zabytki sakralne, będziemy mieli okazję podziwiać fantastyczny widok na miasto z twierdzy Narikala. Kolacja w restauracji. Nocleg w Tbilisi.

Dzień II – Tbilisi – Kazbegi – Tbilisi
29/05
Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri XVI w. Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti położony na wys. 2020 m. n.p.m. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monasty wjeżdżamy samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień III – Tbilisi – Kutaisi 
30/05
Śniadanie. Wyjazd do Gruzji Zachodniej, do miasta Kutaisi. Zwiedzanie miasta wraz z najważniejszymi atrakcjami miasta: katedry Bagrati X w. i średniowiecznej akademii Gelati, udamy się również na zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.


Dzień IV – Kutaisi – Martwili – Mestia 
31/05
Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie malowniczego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza, gdzie będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Z Martwili udajemy się do wysokogórskiego regionu Swaneti. Ten region wpisany na listę UNESCO zadziwia niesamowitą architekturą – średniowiecznymi wieżami. Wieczorem spacer po miasteczku Mestia. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

Dzień V – Mestia – Uszguli – Mestia
01/06
Śniadanie. Wyruszamy w kierunku magicznej wioski Uszguli, jest to najwyżej położona osada w Europie. Po spacerze po wiosce i podziwianiu najwyższych szczytów kaukaskich, wrócimy do Mestii, gdzie odwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

Dzień VI  – Mestia – Batumi
02/06
Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłych plaży. Pierwszy dzień spędzamy nic nie robiąc – w programie tylko plażowanie i wypoczynek. Nocleg w Batumi.

Dzień VII – Batumi
03/06
Śniadanie. Po śniadaniu czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze wrócimy na miasto i spróbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.


Dzień VIII – Batumi – Gori – Mccheta – Tbilisi
04/06
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e. Następnie przejedziemy do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Pożegnalna obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień IX
05/06
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 

LICZBA OSÓB W GRUPIE – 15 OSÓB

CENA – 510 EUR

 

CENA ZAWIERA:
Noclegi w hotelu*** w Tbilisi oraz Batumi, w pensjonacie w Kutaisi i Mestii
(pokoje z łazienkami)
Bilety wstępu do wszystkich obiektów
Przejazd kolejkami w Tbilisi
Śniadania i obiadokolacje
Transport 4×4 w Kazbegi i Swaneti
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Ubezpieczenie turystyczne


CENA NIE ZAWIERA:

Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie