TERMINLICZBA DNILICZBA WOLNYCH MIEJSCCENA
07.07 - 15.078DNI/9 NOCYBRAK WOLNYCH MIEJSC530 EUR

Gdzie znajdę tanie połączenia?

W CELU DOKONANIA REZERWACJI PROSIMY O KONTAKT MAILOWY LUB ZGŁOSZENIE POPRZEZ FORMULARZ REZERWACJI

 

 

Wylot z Polski o 22:20, 06/07

Dzień I – Tbilisi
07/07
Przylot do Tbilisi o 04:00, odbiór z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Pośniadaniu zwiedzimy starówkę miasta, zaliczymy wszystkie najważniejsze zabytki sakralne, będziemy mieli okazję podziwiać fantastyczny widok na miasto z twierdzy Narikala. Powitalna kolacja w restauracji z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień II – Tbilisi – Kazbegi – Tbilisi
08/07
Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri (XVI w). Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti, położonego na wys. 2020 m. n.p.m. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monastyr wjeżdżamy samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

 

Dzień III – Tbilisi – Kutaisi 
09/07
Śniadanie. Wyjazd do Gruzji Zachodniej, do miasta Kutaisi. Zwiedzanie miasta wraz z najważniejszymi atrakcjami miasta: katedry Bagrati X w. i średniowiecznej akademii Gelati, udamy się również na zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

 

Dzień IV – Kutaisi – Martwili – Mestia 
10/07
Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie malowniczego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza, gdzie będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Z Martwili udajemy się do wysokogórskiego regionu Swaneti. Ten region wpisany na listę UNESCO, zadziwia niesamowitą architekturą – średniowiecznymi wieżami. Wieczorem spacer po miasteczku Mestia. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

 

Dzień V – Mestia – Uszguli – Mestia
11/07
Śniadanie. Wyruszamy w kierunku magicznej wioski Uszguli, jest to najwyżej położona osada w Europie. Po spacerze po wiosce i podziwianiu najwyższych szczytów kaukaskich, wrócimy do Mestii, gdzie odwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

 

Dzień VI  – Mestia – Batumi
12/07
Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłego morza. Pierwszy dzień spędzamy nic nie robiąc – w programie tylko plażowanie i wypoczynek. Nocleg w Batumi.

 

Dzień VII – Batumi
13/07
Śniadanie. Po śniadaniu czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze wrócimy na miasto i spróbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

 

Dzień VIII – Batumi – Gori – Mccheta – Tbilisi
14/07
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Józef Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e. Następnie przejedziemy do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Pożegnalna obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.


Dzień IX

15/07
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 

Trasa wycieczki – ok. 1500 km

 

LICZBA OSÓB W GRUPIE – 15 OSÓB

CENA – 530 EUR


CENA ZAWIERA:
Noclegi w hotelu*** w Tbilisi oraz Batumi, w pensjonacie w Kutaisi i Mestii
(pokoje z łazienkami)
Bilety wstępu do wszystkich obiektów
Przejazd kolejkami w Tbilisi
Śniadania i obiadokolacje
Transport 4×4 w Kazbegi i Swaneti
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Ubezpieczenie turystyczne

CENA NIE ZAWIERA:
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie