WIOSENNY CITY BREAK W GRUZJI

Termin
20.03-24.03.2024
Liczba dni
5 DNI/4 NOCE
Wolne miejsca
15
Cena
420€

WIOSENNY CITY BREAK W GRUZJI

Szybki wypad do Gruzji pozwoli odkryć najważniejsze i najładniejsze zakątki Gruzji, zaznajomić się z kuchnią gruzińską i nabrać apetytu na dłuższę i głębsze odkrywanie naszego pięknego kraju.

1

KUTAISI – TBILISI

Przylot do Kutaisi, odbiór z lotniska. Poczęstunek w postaci chaczapuri i domowego wina. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie, nocleg.

2

TBILISI, MCCHETA

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Zwiedzanie starej stolicy Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

3

TBILISI – KAZBEGI – TBILISI

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

4

TBILISI – GORI – UPLISCYCHE – KUTAISI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Degustacja wina w jednej z winnic skalnego miasta. Dojazd do Kutaisi, jeśli czas pozwoli, zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza (dodatkowo płatne 8 EUR/os). Pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Kutaisi.

5

TRANSFER NA LOTNISKO

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA ZAWIERA

Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi

Wyżywienie: 4 śniadania i 3 obfite obiadokolacje

Degustację wina w skalnym mieście Upliscyche

Samochód terenowy w Kazbegi (jeśli będzie taka potrzeba)

Przejazd kolejką linową w Tbilisi

Bilety wstępu

Usługi polskojęzycznego przewodnika

Transport - komfortowy klimatyzowany bus

CENA NIE ZAWIERA

Biletu lotniczego do Gruzji

Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie

Opłaty za wstęp do jaskini Prometeusza (dodatkowo płatne 8 EUR/os)

Ubezpieczenia turystycznego

Terminy wycieczki są skorelowane z lotami linii lotniczych WizzAir, na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa
Strona WizzAir: https://wizzair.com/#/

  • Trasa wycieczki: ok. 800 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +6-7°C, w terenach nizinnych ok. +12-17°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,26 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń), płaszcz przeciwdeszczowy
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
  • Bieżące informacje na temat regulacji covidowych: https://vaimetravel.com/covid-19-informacje

REZERWACJA

WIOSENNY CITY BREAK W GRUZJI

Termin: 20.03-24.03.2024

DANE OSOBY REZERWUJĄCEJ
LICZBA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI
PREFERENCJE
OŚWIADCZENIA

* Przetwarzamy dane osobowe wyłącznie w celu przygotowania i zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych

*Po dokonaniu rezerwacji skontaktujemy się w ciągu 72h!