x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Katedra Gergeti, Stepancminda

Kazbegi - Gruzińska Wojenna Droga

Termin

Styczeń - Listopad 2022

Min. liczba miejsc

1

Cena

60 EUR

Podróż wśród szczytów Wielkiego Kaukazu

900
Wyjazd z Tbilisi

Spotkanie z kierowcą w ustalonych miejscu, wyjazd z Tbilisi.

930
Mccheta

Dojazd do miejscowości Mccheta. Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy jeden z najważniejszych obiektów sakralnych z listy UNESCO – monastyr Dżwari (VI w.). Dżwari leży na wzgórzu, skąd podziwiać można wspaniały widok na Mcchetę i okoliczne pasma górskie. Wyjazd z Mcchety o ok. 10:15.

1100
Ananuri

Dojazd do malowniczo położonej twierdzy Ananuri, która znajduje się na nizinnym fragmencie Gruzińskiej Wojennej Drogi. Twierdza zbudowana jest nad sztucznym jeziorem Żinwali, co daje nam możliwość podziwiać przepiękny widok na okoliczną naturę. Zwiedzanie Ananuri - kompleksu architektonicznego, w skład którego wchodzą: główny kościół, mniejszy nieczynny kościół, wieża obronna oraz mur obronny twierdzy, cały kompleks należy do XVII w. Wyjazd z Ananuri o ok. 12:00.

1300
Gudauri

Dojazd do słynnego ośrodka narciarskiego Gudauri, gdzie zatrzymamy się przy historycznym punkcie widokowym, który zadziwia bardzo ciekawą mozaiką. Wykonany jeszcze w latach radzieckich, kolorowa fasada pomnika opowiada nam o ważnych wydarzeniach w gruzińskiej historii. Przerwa na zdjęcia, wyjazd z Gudauri o ok. 13:30.

1400
Mineralne wody kaukazu

Wyjazd z Gudauri, przystanek przy źródle mineralnej wody. Ten punkt jest znany wszystkim podróżnikom, jako miejsce, gdzie można się napić naturalnej żelazowej wody prosto z ujęcia. Wyjazd z punktu o ok. 14:15

1500
Kazbegi/Stepancminda

Dojazd do miejscowości Kazbegi, wejście pieszo lub wjazd samochodem terenowym (dodatkowa opłata ok. 8 eur/os) na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu monastyru oraz przerwy na zdjęcia, powrót do centrum Kazbegi. Wolny czas na zakupy i lunch.

1730
Powrót

Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi tą samą drogą. Dojazd do miasta za ok. 3-3,5 godziny.

Cena zawiera
Usługi doświadczonego kierowcy
Transport
Cena nie zawiera
Posiłków i napojów nie zawartych w programie

Cena wycieczki zależy od liczby osób, aby ustalić cenę, prosimy o kontakt: vaimetravel@gmail.com

  • Długość trasy wycieczki: ok. 300 km (trasa w obie strony)
  • Stopień trudności: łatwy
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny (można też kupić na miejscu)
  • Podane godziny zwiedzania mogą nieznacznie się różnić od realizowanego programu, w zależności od warunków pogodowych i tempa zwiedzania
mapa