x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Batumi

Gruzińskie wakacje

Termin

15.06-23.06.2022

Liczba dni

8 DNI/9 NOCY

Wolne miejsca

11

Cena

530 EUR

Wakacje w gruzji? Czemu nie!

Nasza czerwcowa objazdówka pomoże Wam odkryć najpopularniejsze miejscówki w Gruzji i zainspirować Was do zbadania kolejnych regionów i zabytków.
1
15.06 - Tbilisi

Przylot do Tbilisi o 04:00 (wylot z Polski 14.06), odbiór z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Wolny czas, obiadokolacja w restauracji z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

2
16.06 - Tbilisi – Kazbegi – Tbilisi

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri (XVI w.). Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti, położonego na wys. 2020 m n.p.m., to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monastyr wjeżdżamy samochodami terenowymi, z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

3
17.06 - Tbilisi – Kutaisi

Śniadanie. Wyjazd do Gruzji Zachodniej, do miasta Kutaisi. Udajemy się na zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta Kutaisi. Zobaczymy akademię Gelat (UNESCO)i, gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Odwiedzimy również katedrę Bagrati (XI w.). Obiadokolacja, nocleg.

4
18.06 - Kutaisi – Martwili – Mestia

Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie przepięknego kanionu Martwili, gdzie oprócz spaceru wzdłuż kanionu, popływamy pontonami po rzece Abasza i będziemy mogli podziwiać całe piękno okolicznych cudów natury. Z Martwili udajemy się do wysokogórskiego regionu Swaneti. Ten region, wpisany na listę UNESCO, zadziwia niesamowitą architekturą – średniowiecznymi wieżami. Wieczorem spacer po miasteczku Mestia. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

5
19.06 - Mestia – Uszguli – Mestia

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku magicznej wioski Uszguli, jest to jedna z najwyżej położonych stale zamieszkałych osad w Europie (2200 m n.p.m.). Po spacerze po wiosce i podziwianiu najwyższych szczytów kaukaskich, wrócimy do Mestii, gdzie odwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

6
20.06 - Mestia – Batumi

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłego morza. Pierwszy dzień spędzamy nic nie robiąc – w programie tylko plażowanie i wypoczynek. Nocleg w Batumi.

7
21.06 - Batumi

Śniadanie. Po śniadaniu czeka na nas spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Po spacerze wrócimy na miasto i spróbujemy słynnych adżarskich chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

8
22.06 - Batumi – Gori – Mccheta – Tbilisi

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia J. Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e. Następnie przejedziemy do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji. Właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli (XI w.) i monastyr Dżwari (VI w.). Pożegnalna obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

9
23.06 - Transfer na lotnisko

Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi, Kutaisi, Batumi
Noclegi w pensjonacie/agroturystyce w Mestii (pokoje z łazienkami)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Przejazd kolejką linową w Tbilisi
Śniadania i obiadokolacje z winem
Transport 4×4 w Kazbegi i Swaneti
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
  • Trasa wycieczki: ok. 1600 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +20°C, w terenach nizinnych ok. +32°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,32 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD, albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
  • Bieżące informacje na temat regulacji covidowych: https://vaimetravel.com/covid-19-informacje
mapa