x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Tbilisi

Gruzja poza sezonem

Termin

13.11-17.11.2022

Liczba dni

6 DNI/5 NOCY

Wolne miejsca

15

Cena

350 EUR

Zapraszamy do Gruzji, na kilka dni później jesieni

1
Kutaisi - Tbilisi

Przylot do Kutaisi, transfer do Tbilisi, odpoczynek, nocleg w Tbilisi.

2
Tbilisi, Mccheta

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Zwiedzanie starej stolicy Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

3
Tbilisi - region Kacheti - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta w domowej winnicy, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z suprą - tradycyjna obiadokolacją z toastami. Powrót do Tbilisi, nocleg.

4
Tbilisi - Upliscyche - Kutaisi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do Kutaisi, zwiedzanie jaskini Prometeusza, jeśli pozwoli czas (dodatkowo płatne, ok. 10 EUR/os). Pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

5
Kutaisi - transfer na lotnisko

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi
Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje
Nocleg w pensjonacie w Kutaisi (pokoje z łazienkami)
Degustację wina w regionie Kacheti
Bilety: do skalnego miasta Upliscyche i kolejki linowej w Tbilisi
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy minibus
Cena nie zawiera
Biletów lotniczych
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Ubezpieczenia turystycznego
  • Trasa wycieczki: ok. 1000 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: ok. +7-10°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,32 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: zimowe ubrania: kurtki, czapki, rękawiczki; chusty (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
mapa