x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Kazbegi

Gruzja w 6 dni

Termin

10.10-15.10.2022

Liczba dni

6 DNI / 5 NOCY

Wolne miejsca

10

Cena

390 EUR

Od krainy wina do morza czarnego

Góry, morze, wino - w 6 dni proponujemy Wam objazdówkę po winnicach, stolicy, górach Kaukazu oraz wybrzeżu morza Czarnego. Zapraszamy|!
1
Tbilisi - Kacheti

Spotkanie z kierowcą. Wyjazd w kierunku wschodniej Gruzji, regionu Kacheti, nazywaną "krainą wina". Tutaj dowiemy się wszystkiego o tradycjach winiarstwa gruzińskiego. Dojazd do miasta Telawi. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Nocleg w okolicach Telawi.

2
Kacheti - Tbilisi

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

3
Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi

4
Tbilisi - Gori - Batumi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do czarnomorskiego kurortu Batumi, obiadokolacja, nocleg.

5
Batumi

Śniadanie, wolny dzień w Batumi, obiadokolacja we własnym zakresie. Nocleg w Batumi.

6
Batumi - Tbilisi

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot.

Cena zawiera
Noclegi w hotelach 3* w Tbilisi, Batumi
Nocleg w pensjonacie (pokoje z łazienkami)
Wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje
Transport 4x4 w Kazbegi
Degustacja wina
Bilety: do skalnego miasta Upliscyche i kolejki linowej w Tbilisi
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletów lotniczych
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Ubezpieczenia turystycznego
  • Trasa wycieczki: ok. 1200 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: ok. +15-17°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,32 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: zimowe ubrania: kurtki, czapki, rękawiczki; chusty (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
mapa