x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Batumi

Herbaciane pola Batumi

Termin

Styczeń - Grudzień 2022

Min. liczba miejsc

2

Cena

120 EUR

Herbara, wino, kuchnia - idealna odskocznia od plażowania w batumi

Cena wycieczki zależy od liczby osób, aby ustalić cenę, prosimy o kontakt: vaimetravel@gmail.com

Start z Batumi

1
HERBACIANE POLA

09:30 - Spotkanie z kierowcą, wyjazd w kierunku miasteczka Ozurgeti, znajdującego się w regionie Guria (przejazd ok. 1 godz. 20 min). Zwiedzanie gospodarstwa Anaseuli, gdzie zobaczyć można herbaciane plantacje, posłuchać historii uprawy herbaty w Gruzji, oraz zwiedzić zakład produkcji herbaty. Oprócz herbaty, to miejsce słynie z wytwórni mocnych alkoholi - m.in. czaczy. W ramach wycieczki degustacja lokalnych herbat, oraz owocowych wódek, produkowanych na miejscu. Długość zwiedzania i degustacji - ok. 1,5 godz. Powrót do Batumi.

2
Wina Batumi

13:00-13:30 - Powrót do Batumi, zwiedzanie lokalnego marani - winnicy, gdzie odbędzie się degustacja tradycyjnych win gruzińskich, wszystko pod czułym okiem winiarza - właściciela winnicy. Degustacja 3-4 rodzajów win + czaczy i brandy. Długość zwiedzania winnicy i degustacji - ok 1,5-2 godz.

3
Warsztaty kulinarne

15:30 - Wyjazd do wsi Achalsopeli (przejazd ok. 20-30 minut), do lokalnego gospodarza, gdzie odbędzie się warsztat lepienia chinkali. Gospodarz opowie również o innych gruzińskich daniach, o historii przepisów, o winiarstwie itd (gospodarz mówi w języku polskim). Na warsztatach można będzie ulepić nielimitowaną liczbę chinkali, a potem to wszystko zjeść.

4
Supra

17:00 - Po warsztatach gospodarz zaprosi do stołu, aby spróbować gruzińskich dań, nie zabraknie przy stole wina. Obiadokolacja będzie się składać z kilku dań, do tego podane będzie wino i czacza.

5
Twierdza Gonio - opcjonalnie

Jeśli pozwoli czas - zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio, znajdującej się na odległości 10 km od Batumi, bilet wstępu we własnym zakresie (ok. 4 eur/os)

Cena zawiera
Zwiedzanie pól herbacianych, degustacja herbat
Zwiedzanie winnicy, degustacja wina
Warsztaty kulinarne (lepienie chinkali)
Obiadokolacja z winem
Prywatny transport z kierowcą
Cena nie zawiera
Usług przewodnika
Biletów wstępu do twierdzy Gonio (ok. 4 eur/os)
Dodatkowych posiłków i napojów niezawartych w programie

Cena wycieczki zależy od liczby osób, aby ustalić cenę, prosimy o kontakt: vaimetravel@gmail.com

  • Długość trasy: ok. 250 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Okres realizacji: cały rok
  • Podane godziny zwiedzania mogą nieznacznie się różnić od realizowanego programu, w zależności od warunków pogodowych i tempa zwiedzania
mapa