bazar

Kacheti - Kraina Wina

Termin

Lipiec - Listopad 2020

Min. liczba miejsc

1

Cena

50 EUR

Wino, góry, doliny

900
Start

Spotkanie z kierowcą, wyjazd z Tbilisi w kierunku miasta Telawi, przez Przełęcz Gombori. Po drodze postój na zdjęcia.

1030
Telawi

Dojazd do miasta Telawi, głównego miasta Kacheti. W Telawi warto jest odwiedzić lokalny bazar, można tu znaleźć wszelkie gruzińskie przyprawy, domowe wino i czaczę (gruzińskie bimber winogronowy) oraz świeże owoce i warzywa. Wolny czas na zakupy na bazarku. Wyjazd z Telawi.

1200
Alawerdi

Zwiedzanie znajdującej się pod miastem Telawi katedry Alawerdi (XII w.), najważniejszej świątyni regionu, o ocalenie której kachetyjczycy podjęli walkę przeciw Persom (II połowa XVI wieku), rozpoczynając falę masowych powstań w całym kraju. Alawerdi to symbol Kacheti i kiedyś najwyższa cerkiew kraju, sięgająca ok. 50 m wysokości.

1240
degustacja

Przejazd na degustację domowego wina do domowej winiarni, gdzie zobaczyć można, jak się robi gruzińskie wino oraz na czym polega 8000-letnia gruzińska tradycja robienia wina, która wpisana jest na listę UNESCO. Degustacja wina wraz z drobym poczęstunkiem. Wyjazd w kierunku miasteczka miłości Signagi ok. godziny 13:30

1500
Bodbe

Dojazd do monastyru Bodbe, który znajduje się pod miastem Signagi. Zwiedzanie monastyru, gdzie pochowana jest apostolka i najważniejsza święta gruzińskiej cerkwi - św Nino. Św NIno kanonizowała Gruzinów w 337 roku, co uczyniło Gruzję drugim najstarszym chrześcijańskim krajem na świecie po Armenii.

1530
Signagi

Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, możliwość bliższego zwiedzania obronnego muru oraz jedną z jego baszt, które otaczą całe miasto. Z muru rozpościera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Wolny czas na spacer i ostatnie zakupy.

1700
Powrót

Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, droga powrotna zajmie ok. 2-2,5 godzin.

Cena zawiera
Usługi doświadczonego kierowcy
Transport
Degustacja wina
Cena nie zawiera
Posiłków i napojów nie zawartych w programie

CENNIK

1-3 os. - 80 eur/grupa + 8 eur/os degustacja i drobny poczęstunek

4-7 os. - 95 eur/grupa + 8 eur/os degustacja i drobny poczęstunek

8-15 os. - 130 eur/grupa + 8 eur/os degustacja i drobny poczęstunek

  • Długość trasy: ok. 350 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia, chusta (panie obowiązują się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny (można też kupić na miejscu)
  • Podane godziny zwiedzania mogą nieznacznie się różnić od zrealizowanego programu, w zależności od warunków pogodowych i tempa zwiedzania
mapa