x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Stare Miasto, Baku

Gruzja I Azerbejdżan

Termin

05.10-15.10.2022

Liczba dni

11 DNI/12 NOCY

Wolne miejsca

11

Cena

760 EUR

Kraje gór, morza, wina i pysznej kuchni

UWAGA! W ZALEŻNOŚCI OD SIATKI LOTÓW LINII LOTNICZYCH, TERMIN MOŻE NIEZNACZNIE ULEC ZMIANIE, PRZED KUPNEM BILETÓW, PROSIMY O KONTAKT.
Dwa egzotyczne kraje Kaukazu mają sporo wspólnego, ale jeszcze więcej różnic - kulturowych, religijnych czy gastronomicznych. Nasza objazdówka pozwoli na bliższe poznanie skarbów Gruzji i Azerbejdżanu.
05.10
Warszawa - Baku

Wylot do Baku liniami lotniczymi LOT.

06.10
Baku

Przylot do Baku, transfer do hotelu, czas na odpoczynek. Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie miasta Baku: odwiedzimy Górny Park, gdzie podziwiać będziemy cudowny widok na całe miasto, przejdziemy się brukowanymi uliczkami starego miasta Icheri Szeher. Zwiedzanie Muzeum Szirwan Szacha oraz Wieży Dziewiczej, symbolu miasta. Wolny czas na spacer po bulwarze. Obiadokolacja, nocleg w Baku.

07.10
BAKU - APSZERON - GOBUSTAN - BAKU

Śniadanie. Wycieczka na Półwysep Apszeroński. Zwiedzanie świątyni ognia Ateshgah. Nazwa Atəşgah oznacza „Dom Ognia”, a teren, na którym znajduje się świątynia, przez wiele wieków był miejsce wydobycia się na powierzchnię ziemi gazu ziemnego z „wiecznie płonącymi ogniami”. Na tym miejscu we wczesnym średniowieczu znajdowała się zoroastriańska świątynia ognia. Następny punkt to Narodowy Park Gobustan, gdzie zwiedzimy miejsce, znane jako Muzeum Petroglifów. Jeśli pogoda pozwoli, wyjazd w głąb parku do błotnych wulkanów Gobustan (możliwa zmiana pojazdu). Powrót do Baku, obiadokolacja, nocleg.

08.10
BAKU - KHINALUG - BAKU

Śniadanie. Rano wyjazd w kierunku północno-zachodnim od stolicy kraju. Przejeżdżając przez wioskę Qirmizi Qasaba (Czerwona Wieś), dojeżdżamy do zabytkowej wioski Hinalug, która znajduje się na wys. 2000 m. Jest to jedna z najstarszych osad na Kaukazie, stale zamieszkała od 5000 lat. Po drodze towarzyszyć będa nam niesamowite widoki górskie. Obiad u miejscowych mieszkańców, powrót do Baku. Wolny wieczór, nocleg w Baku.

09.10
BAKU - MARAZA - SZAMACHI - SHEKI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do miejscowości Szeki. Po drodze zwiedzanie mauzoleum szacha Diri Baby w wiosce Maraza. Przejazd na zwiedzanie historycznego Meczetu Dżuma w miejscowości Szamachi. Zwiedzanie mauzoleum Jeddi Gumbaz - miejsce pochowku szyrwańskich szachów. Dojeżdżamy do Szeki, uroczego średniowiecznego miasteczka, które idealnie nadaje się na samodzielne odkrywanie lokalnej kultury; Szeki szczególnie znane z przepysznej baklawy, więc dla miłośników tego wschodniego przysmaku będzie to punkt doskonały. Zwiedzanie albańskiego kościoła z I w. Nocleg i obiadokolacja w Szeki.

10.10
SHEKI - LAGODECHI - TELAWI

Śniadanie, od rana zwiedzanie letniego pałacu Szirwan Szachów, który zadziwia cudownymi freskami i mozaiką. Zwiedzanie znajdujących się obok pałacu warsztatów ceramiki oraz witraży okiennych. Po zwiedzaniu Szeki, wyjazd w kierunku Gruzji, przekroczenie granicy w Lagodechi. Dojazd do miasta Telawi. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Nocleg w okolicach Telawi.

11.10
Telawi - Tbilisi city tour

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

12.10
Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

13.10
Tbilisi - Gori - Batumi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do czarnomorskiego kurortu Batumi, obiadokolacja, nocleg.

14.10
Batumi

Śniadanie, wolny dzień w Batumi, obiadokolacja we własnym zakresie. Nocleg w Batumi.

15.10
Batumi - transfer na lotnisko

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot.

Cena zawiera
Noclegi w hotelach 3* w Tbilisi, Baku, Szeki, Batumi
Nocleg w agroturystyce w Telawi (pokoje z łazienkami)
Wyżywienie: 10 śniadań, 8 obiadokolacji
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Transport 4x4 w Kazbegi i parku narodowym Gobustan (jeśli pozwoli pogoda)
Degustację wina
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletów lotniczych z Polski do Gruzji, oraz z Polski do Azerbejdżanu
Opłat za wizę do Azerbejdżanu (koszt ok. 20 eur)
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • Termin wycieczki dostosowany jest do lotów linii LOT: Warszawa - Baku (przylot), oraz WIzzAir: Warszawa - Kutaisi - Warszawa. Można przylecieć też z innego miasta i dołączyć do grupY, w tym przypadku prosimy o kontakt: vaimetravel@gmail.com
 • Stopień trudności: łatwy; trasa wycieczki: ok. 3000 km
 • Potrzebne dokumenty: test PCR wykonany nie wcześniej, niż 72h przed wylotem do Azerbejdżanu (koszt 28 euro=100 gel, wykonać można w Gruzji), wydrukowane zaświadczenie o przyjęciu szczepienia, paszport oraz e-visa (https://evisa.gov.az/)
 • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +18°C, w terenach nizinnych ok. +30-32°C
 • Waluta:

  • w Gruzji - GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,32 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD, albo wypłacić GEL z bankomatu;
  • w Azerbejdżanie - AZN (azerskie manaty), 1 AZN = 2,33 PLN, na miejscu wymienić można EUR, USD oraz GEL, albo wypłacić AZN z bankomatu
 • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
 • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną (można też kupić na miejscu)
 • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL w Gruzji, ok. 20 AZN w Azerbejdżanie)
 • Bieżące informacje na temat regulacji covidowych: https://vaimetravel.com/covid-19-informacje
mapa