x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Most Pokoju, Tbilisi

Sierpniowa objazdówka po Gruzji

Termin

21.08-28.08.2023

Liczba dni

8 DNI/7 NOCY

Wolne miejsca

6

Cena

530 EUR

Gruzja w 8 dni - słońce, morze, góry

Nasza obajzdówka to doskonałe połączenie najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Gruzji z nieodkrytymi, ciekawymi miejscami. Wystarczy tylko trochę zboczyć ze szlaku, aby znaleźć prawdziwe gruzińskie perełki - widoki, kuchnię i gościnność.

POTWIERDZONY WYJAZD!

1
Kutasi

Przylot do Kutaisi. Odbiór z lotniska, transfer do Tbilisi (ok. 5 godzin). Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

2
Tbilisi

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Dalej zwiedzanie miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

3
Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

4
Tbilisi – Bodbe - Signagi

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Dzień zaczynamy od zwiedzania jednej z największych rozlewni wina w regionie, gdzie oprócz zwiedzania, spróbujemy lokalnych win i bimbru, a poza tym, będzie tu świetna okazja, aby zakupić alkohole w dobrej cenie, w firmowym sklepie rozlewni. Po pierwszym zapoznaniu się z winiarstwem w Gruzji, zwiedzamy przepięknie położony monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która rozpowszechniła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

5
Tbilisi - skalne miasto Upliscyche - Batumi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku nadmorskiego miasta Batumi. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Pod wieczór dojazd do Batumi, obiadokolacja, nocleg.

6
Batumi

Śniadanie, zwiedzanie miasta Batumi - Bulwar Nadmorski, ryneczek Piazza, ruchome rzeźby Ali i Nino. Wolny czas na odkrywanie tego egzotycznego miasta. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

7
Batumi - Kutaisi

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza, gdzie mamy do przejścia 1,5 km ścieżki, otoczonej przepięknie podświetlonymi stalaktytami i stalagmitami (bilet we własnym zakresie). Dojazd do Kutaisi, zwiedzanie obiektu UNESCO - średniowiecznej akademii Gelati. Dla chętnych wizyta na lokalnym bazarze. Zakwaterowanie, wyjazd na pożegnalną obiadokolację w restauracji. Nocleg w Kutaisi.

8
Transfer na lotnisko

Śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi, Batumi, Kutaisi (pokoje dwuosobowe)
Transport 4x4 w Kazbegi
Śniadania i obiadokolacje
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Jaskini Prometeusza)
Degustację wina w regionie Kacheti
Przejazd kolejką linową w Tbilisi
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Biletu wstępu do jaskini Prometeusza
  • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 100 EUR
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +15°C, w terenach nizinnych ok. +25°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,68 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
  • Regulacji covidowych brak
mapa