x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
skalne miasto Upliscyche

Gruzja - Początki Państwowości

Termin

Styczeń - Grudzień 2022

Min. liczba miejsc

2

Cena

100 EUR

Chrześcijańska Mccheta i pogańskie skalne miasto Upliscyche

Zwiedzanie starej stolicy kraju, Mcchety, centrum religijnego Gruzji, oraz starożytnego skalnego miasta Upliscyche, pochodzącego jeszcze z czasów pogańskich, pomoże poznać całą historyczną i kulturową różnorodność Gruzji.
1
Start

Spotkanie z kierowcą w umówionym miejscu, o godz. 9:00, wyjazd na zwiedzanie.

2
Klasztor Krzyża - Dżwari

Przejazd na zwiedzanie pierwszego obiektu - klasztoru Dżwari (UNESCO) Klasztor Dżwari powstał w drugiej połowie VI wieku i dotarł do naszych czasów w niemal stanie oryginalnym, jest to jedna z pierwszych chrześcijańskich świątyń Gruzji Wschodniej, i miejsce, z którym związane są początku chrześcijaństwa w Gruzji. Z Dżwari podziwiać można cudowny widok na starą stolicę Mcchetę. Po zwiedzaniu wyjazd do Mcchety.

3
Katedra Sweticchoweli

Wjazd do miasteczka Mccheta, będący starą stolicą kraju do IV wieku n.e. Zwiedzanie głównego zabytku miasta, centrum religijnego, katedry Sweticchoweli (UNESCO). Katedra powstała w XI wieku, jest to wspaniały przykład gruzińskiej architektury sakralnej, natchnionej stylem romańskim. W katedrze pochowani są królowie gruzińscy, oraz wg legendy - Święta Sidonia z szatą Chrystusa.

4
Bazarek w Mcchecie

Po zwiedzaniu katedry, warto się przejść po bazarku Mcchety, Zobaczyć tu można liczne stragany z lokalną biżuterią, przeróżnymi pamiątkami, gruzińskimi przyprawami, winogronowymi słodyczami itd. Wolny czas na zakupy. Po zakupach, wyjazd do miasta Gori (1 godz).

5
Skalne miasto Upliscyche w Gori

Dojeżdżamy do skalnego miasta Upliscyche pod miastem Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji. Według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. (Możliwość wynajęcia przewodnika lokalnego we własnym zakresie, dodatkowym koszt - 15 euro)

6
Degustacja wina

W skalnym mieście Upliscyche zostały znalezione starożytne winnice, z dobrze zachowanymi amforami do robienia wina. Właśnie w miejscu powstała nowa winnica, z najlepszymi winami regionu. Po zwiedzaniu skalnego miasta degustacja wina, możliwość kupienia win na miejscu.

7
Gori

Powrót do miasta Gori, postój przy domu-muzeum J. Stalina, gdzie z zewnątrz zobaczyć można dom, w którym on się urodził, oraz jego pancerny wagon.

8
Powrót do Tbilisi

Powrót do Tbilisi, dojazd o ok. 17:00-17:30. Zakończenie zwiedzania.

Cena zawiera
Usługi kierowcy
Bilet wstępu do skalnego miasta Upliscyche
Degustację wina w skalnym mieście Upliscyche
Cena nie zawiera
Wyżywienia
Biletu wstępu do muzeum J. Stalina w Gori
Usług przewodnika

Cena wycieczki zależy od liczby osób, aby ustalić cenę, prosimy o kontakt: vaimetravel@gmail.com

  • Długość trasy: ok. 200 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny (można też kupić na miejscu)
  • Podane godziny zwiedzania mogą nieznacznie się różnić od realizowanego programu, w zależności od warunków pogodowych i tempa zwiedzania
mapa