x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Tbilisi zimą

Sylwester w Gruzji 2022

Termin

29.12-03.01.2022

Liczba dni

6 DNI/5 NOCY

Wolne miejsca

15

Cena

520 EUR

Sylwester w Tbilisi - zwiedzanie, wino, kuchnia i świąteczna atmosfera w stolicy Gruzji

1
Kutaisi

29.12 - Przylot do Kutaisi, transfer do Tbilisi. Po drodze wiedzanie starej stolicy Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

2
Tbilisi - region Kacheti - Tbilisi

30.12 - Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

3
Sylwester w Tbilisi

31.12 - Śniadanie, zwiedzanie starego miasta i spacer - przejdziemy się też po świątecznie oświetlonym placu Wolności oraz Alejach Rustawelego, głównej ulicy miasta, zwiedzimy stare Tbilisi, przejedziemy się kolejką linową na twierdze Narikala. Po zwiedzaniu odpoczynek w hotelu. Około 22:00 wyjazd na uroczystą kolację sylwestrową w restauracji, na której podane zostaną typowe gruzińskie dania świąteczne oraz wino. Wszystko w połączenie z gruzińską i nowoczesną muzyką. O północy warto wyjść na zewnątrz, aby zobaczyć noworoczne tbiliskie fajerwerki. Po imprezie, powrót do hotelu.

4
Tbilisi

01.01 - Śniadanie. Wolny dzień w stolicy, czas na odpoczynek i regenerację. Możliwa jest wizyta w łaźniach siarkowych (dodatkowy koszt ok. 20-25 eur/os). Obiadokolacja we własnym zakresie, nocleg w Tbilisi.

5
Tbilisi - Kutaisi

02.01 - Śniadanie, wyjazd do Kutaisi, zwiedzanie akademii Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Kutaisi.

6
Kutasi - transfer na lotnisko

03.01 - Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi
Nocleg w pensjonacie w Kutaisi (pokoje z łazienkami)
Wyżywienie -5 śniadań, 4 obiadokolacje
Udział w imprezie sylwestrowej w Tbilisi (bogate menu i wino)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Degustację wina
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy minibus
Cena nie zawiera
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Ubezpieczenia turystycznego
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: +4-7°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,65 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: zimowe ubrania: kurtki, czapki, rękawiczki; chusty (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 30 GEL)
mapa