x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Katedra Bagrati, Kutaisi

Wrześniowa Objazdówka

Termin

03.09-10.09.2022

Liczba dni

8 DNI/7 NOCY

Wolne miejsca

7

Cena

470 EUR

Wrześniowa wycieczka Last Minute po Gruzji!

Wrzesień w Gruzji to wino, słodkie owoce, ciepłe morze i aksamitne góry. Warto się wybrać, aby poczuć ten kraj w jego najlepszym wydaniu. Wyjazd potwierdzony, zapraszamy!
1
03.09 - Kutaisi

Przylot do Kutaisi. Zakwaterowanie, nocleg, brak kolacji tego dnia.

2
04.09 - Kutaisi - Kanion Okace - Jaskinia Prometeusza - Kutaisi

Po śniadaniu zaczynamy zwiedzanie miasta Kutaisi oraz jego najważniejszych zabytków. Zaczynamy od przepięknie położonej średniowiecznej akademii Gelati (XII wiek), która wraz z trzema cerkwiami wpisana jest na listę UNESCO. Odwiedzimy katedrę Bagrati, która unosi się nad miastem i kiedyś stanowiła symbol zjednoczenia królestwa Gruzińskiego. Następnie przejeżdżamy na zwiedzanie pomników natury: kanionu Okace, nad kanionem idzie się półprzezroczystą ścieżką, a dookoła towarzyszyć nam będą cudowne widoki, oraz jaskini Prometeusza - jaskini krasowej z jej niesamowitymi formacjami stalaktytów i stalagmitów (bilety wstępu do kanionu Okace i jaskini Prometeusza we własnym zakresie). Powrót do Kutaisi, obiadokolacja, nocleg.

3
05.09 - Kutaisi - Mccheta - Gori - Tbilisi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie miejscowości MCCHETA (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Dalej jedziemy do skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do Kutaisi, obiadokolacja, nocleg.

4
06.09 - Tbilisi

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

5
07.09 - Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

6
08.09 - Kutaisi - Batumi

Śniadanie, wyjazd do Gruzji Zachodniej. Przejazd w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Obiadokolacja i nocleg.

7
09.09 - Batumi

Śniadanie. Czas wolny w Batumi. Dla chętnych wyprawa do Ogrodu Botanicznego (bilet we własnym zakresie). Obiadokolacja, nocleg.

8
10.09 - Batumi - Kutaisi - Transfer na lotnisko

Śniadanie, wyjazd do Kutaisi, transfer na lotnisko

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi, Batumi, w pensjonacie w Kutaisi (pokoje z łazienkami)
7 śniadań, 6 obiadokolacji
bilety wstępu do skalnego miasta Upliscyche
Przejazd kolejką linową w Tbilisi
Transport 4x4 w Kazbegi
Degustację wina w winnicy skalnego miasta Upliscyche
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Biletów wstępu do kanionu Okace, jaskini Prometeusza, ogrodu botanicznego w Batumi
Ubezpieczenia turystycznego
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +17°C, w terenach nizinnych ok. +28°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,67 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
  • Brak regulacji covidowych.
mapa