TERMINLICZBA DNILICZBA WOLNYCH MIEJSCCENA
27.04-04.05.20207DNI/8 NOCYBRAK WOLNYCH MIEJSC490 EUR

Gdzie znajdę tanie połączenia?

W CELU DOKONANIA REZERWACJI PROSIMY O KONTAKT MAILOWY LUB ZGŁOSZENIE POPRZEZ FORMULARZ REZERWACJI

 

Dzień I – Kutaisi
27/04
Przylot do Kutaisi. Zakwaterowanie. wyruszamy zobaczyć jedno z najstarszych miast nie tylko Gruzji, lecz całego świata – Kutaisi. Miasto to jest związane z grecką mitologią, Argonauci szukając złotego runa dotarli właśnie tutaj. Dalej zobaczymy położony niedaleko miasta Monastyr Gelati, gdzie będziemy podziwiać wspaniałe freski z XI wieku. Zobaczymy akademię Gelati, gdzie jeszcze  w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej i na sam koniec odwiedzamy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Odwiedzimy również katedrę Bagrati. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.


Dzień II – Kutaisi – Gori – Mccheta – Tbilisi
28/04

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy dom , w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Józef Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkane jeszcze w III wieku p.n.e. Następnie przejedziemy do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo, jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.


Dzień III – Tbilisi
29/04

Po śniadaniu zwiedzimy starówkę miasta, zaliczymy wszystkie najważniejsze zabytki sakralne, będziemy mieli okazję podziwiać fantastyczny widok na miasto z twierdzy Narikala. Kolacja w restauracji z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.


Dzień IV – Tbilisi – Kazbegi – Tbilisi
30/04

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona twierdza Ananuri XVI w. Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Wojennej Drodze, docieramy do monastyru świętej Trójcy Gergeti, położonego na wys. 2020 m. n.p.m. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gruzji. Na monastyr wjeżdżamy samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.


Dzień V – Tbilisi – Bodbe – Signagi – Tbilisi

01/05

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Gruzji Wschodniej, do regionu Kacheti znanego z produkcji wina. Po drodze zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Bodbe, gdzie pochowana jest apostolka i patronka Gruzji, św Nino. Dalej czeka na nas wizyta w uroczym miasteczku miłości Signagi, tutaj udamy się na degustację i obiadokolację do Muzeum Wina. Przejazd na nocleg do Tbilisi.


Dzień VI – Tbilisi – Jaskinia Prometeusza – Kanion Martwili – Kutaisi

02/05
Śniadanie. Przejazd do Gruzji Zachodniej, gdzie odwiedzimy takie cuda natury, jak jaskinia Prometeusza oraz kanion Martwili w okolicach Kutaisi. Nocleg i obiadokolacja w Kutaisi.


Dzień VII – Kutaisi – Batumi
03/05
Śniadanie. Przejazd nad morze Czarne, bo słynnego kurortu Batumi. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłego morza. Dzień spędzamy nic nie robiąc – w programie tylko plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Batumi.


Dzień VIII – Batumi – Lotnisko Kopitnari (Kutaisi)
04/05

Śniadanie. Przejazd z Batumi do Kutaisi. Wylot do Polski.

 

Trasa wycieczki – łącznie ok. 1300 km


LICZBA OSÓB W GRUPIE – 15 OSÓB

CENA –  490 EUR


CENA ZAWIERA:

Noclegi w hotelu*** w Tbilisi oraz Batumi, w hotelu** w Kutaisi
Bilety wstępu do wszystkich obiektów
Przejazd kolejkami w Tbilisi
Samochody terenowe w Kazbegi
Śniadania i obiadokolacje
Degustację wina
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Ubezpieczenie turystyczne

CENA NIE ZAWIERA:
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie