x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Most Pokoju, Tbilisi

Majówka w Gruzji

Termin

29.04-06.05.2021

Liczba dni

8 DNI/7 NOCY

Wolne miejsca

14

Cena

490 EUR

Długi majowy weekend w słonecznej gruzji - co może być lepsze!

Nasza majówka to doskonałe połączenie najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Gruzji z nieodkrytymi, ciekawymi miejscami. Wystarczy tylko trochę zboczyć ze szlaku, aby znaleźć prawdziwe gruzińskie perełki - widoki, kuchnię i gościnność.
1
29.04 - Kutasi

Przylot do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Powitalna obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

2
30.04 - Kutaisi - Mccheta - Tbilisi

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Po drodze zwiedzanie jednego z najważniejszych obiektów sakralnych z listy UNESCO – monastyr Dżwari (VI w.), który znajduje się przy starej stolicy Gruzji, Mcchecie i reprezentuje wczesny przykład architektury sakralnej. Dojazd do Tbilisi, zakwaterowanie, chwila na odpoczynek i wyruszamy na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Obiadokolacja, nocleg.

3
01.05 - Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

4
02.05 - Tbilisi – Bodbe - Signagi

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

5
03.05 - Tbilisi - Gori - Batumi

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy do słynnego kurortu nadmorskiego Batumi. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do Batumi, obiadokolacja, nocleg.

6
04.05 - Batumi - Keda

Śniadanie. Wolne popołudnie w Batumi. W drugiej połowie dnia wyjazd z Batumi w kierunku miejscowości Keda, położonej w górach regionu Adżaria. Tutaj czeka na nas wyjątkowe miejsce - urocza agroturystyka prowadzona przez miejscowego gospodarza, który ugości nas tradycjnymi adżarskimi potrawami, winem oraz pokaże cząstkę lokalnego folkloru. Nocleg w agroturystyce.

7
05.05 - Keda - Kutaisi

Śniadanie. Pożegnanie z gospodarzem i wyjazd w kierunku Kutaisi. Po drodze przystanek w Batumi, wolny czas na zakupy i plażowanie. Wyjazd do Kutaisi, dojazd. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

8
06.05 - Transfer na lotnisko

Śniadanie,zwiedzanie akademii Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Odwiedzimy również katedrę Bagrati (XI w.). Pożegnalna obiadokolacja, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Cena zawiera
Noclegi w hotelu 3* w Tbilisi, Batumi, Kutaisi
Nocleg w agroturystyce w miejscowości Keda (wspólne łazienki)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Przejazd kolejką linową w Tbilisi
Transport 4x4 w Kazbegi
Śniadania i obiadokolacje z winem
Degustację wina
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Test PCR na trzeci dzień po przylocie do Gruzji
Cena nie zawiera
Biletu lotniczego
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: łatwy
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +15°C, w terenach nizinnych ok. +25°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,32 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: lekki, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
  • Bieżące informacje na temat regulacji covidowych: https://vaimetravel.com/covid-19-informacje
mapa