TREKKING NA KAUKAZIE (BRAK MIEJSC)

Termin
18.06-25.06.2024
Liczba dni
8 DNI/7 NOCY
Wolne miejsca
BRAK MIEJSC
Cena
665€

KILKA MAGICZNYCH DNI W GÓRACH

Łatwe i przyjemne trekkingowe trasy w regionie Kazbegi odkryją całe piękno Wielkiego Kaukazu. Zapraszamy!

1

KUTAISI 

Przylot do Kutaisi, transfer do hotelu (dla osób przylatujących wcześnie, zwiedzanie Kutaisi i obiadokolacja). Nocleg w Kutaisi.

2

KUTAISI – TBILISI CITY TOUR

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Tbilisi, na zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni
siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.).
Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

3

TBILISI – BODBE – SIGNAGI – TBILISI

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Dzień zaczynamy od zwiedzania jednej z największych rozlewni wina w regionie, gdzie oprócz zwiedzania, spróbujemy lokalnych win i bimbru, a poza tym, będzie tu świetna okazja, aby zakupić alkohole w dobrej cenie, w
firmowym sklepie rozlewni. Po pierwszym zapoznaniu się z winiarstwem w Gruzji, zwiedzamy przepięknie położony monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która rozpowszechniła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i
czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

4

TBILISI – TWIERDZA ANANURI – TREKKING NA GERGETI – KAZBEGI

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą. Po drodze zwiedzanie miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO –
katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Wojenną, na północ kraju.
Dalej zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy Ananuri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, zakwaterowanie. Wyprawa trekkingowa (ok. 3,5 godz w obie strony, poziom – łatwy) na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do miasteczka, obiadokolacja, nocleg w Kazbegi.

5

DOLINA TRUSO

Śniadanie, przejazd samochodami terenowymi do miejscowości Kobi, gdzie bierze swój początek dolina Truso – jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi. Dolina ciągnie się aż do granicy osetyjskiej i dotrzeć do samego końca można jak pieszo, tak i samochodami. W dolinie spotkać można pozostałości po niegdyś zamieszkałych wiosek, które teraz używane są tylko przez okolicznych pasterzy, szukających schronu w złą pogodę. Na samym końcu szlaku zobaczyć można dwa monastyry: męski i trochę dalej, żeński, które praktycznie odcięte są od cywilizacji, a szczególnie zimą, kiedy droga tu robi się nieprzejezdna. Trekking w głąb doliny, powrót tą samą ścieżką do punktu początkowego. Powrót do Kazbegi, obiadokolacja, nocleg.

*Długość trekkingu zależy od grupy, przejście całej doliny do granicy, oraz powrót zajmuje ok. 5-6 godzin. Trekking można rozpocząć w dowolnym punkcie, samochody terenowe mogą przyjechać po grupę w dowolne miejsce.

6

KAZBEGI – WIOSKA DŻUTA – TBILISI

Śniadanie, wyjazd samochodami terenowymi w kierunku zabytkowej wioski Dżuta (łączna trasa ok 20 km), po drodze podziwianie niesamowitych widoków. Przystanek we wsi Sno, która znana jest jako miejsce urodzenia gruzińskiego patriarchy Ilii II, oraz ze swoich źródeł wód mineralnych. Dojazd do wioski Dżuta, trekking w kierunku lodowca Czauchi (poziom – średniozaawansowany, długość: 3-4 godz. w obie strony). Powrót do Kazbegi, wyjazd do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

 

7

TBILISI – UPLISCYCHE – KUTAISI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Degustacja wina w jednej z winnic skalnego miasta. Dojazd do Kutaisi, jeśli czas pozwoli, zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza (dodatkowo płatne 8 EUR/os). Pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Kutaisi.

8

TRANSFER

Śniadanie, transfer na lotnisko dla osób wylatujących w godzinach porannych. Dla reszty grupy, zwiedzania miasta Kutaisi, obiadokolacja, wieczorny transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA ZAWIERA

Nocleg w hotelu 3* w Tbilisi i Kutaisi

Noclegi w agroturystyce/pensjonacie w Kazbegi (pokoje dwuosobowe, z łazienkami)

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Transport 4x4 w Kazbegi

Degustację wina w regionie Kacheti

Usługi polskojęzycznego przewodnika

Transport – komfortowy klimatyzowany minibus

CENA NIE ZAWIERA

Biletów lotniczych

Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie

Ubezpieczenia turystycznego

Biletu do jaskini Prometeusza - ok. 8 EUR/os

Obyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika - 10 EUR/os, płatne na miejscu

 • Terminy wycieczki są skorelowane z lotami linii lotniczych WizzAir, na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa
  Strona WizzAir: https://wizzair.com/#/

  • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 100 EUR
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: średniozaawansowany
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +20°C, w terenach nizinnych ok. +28-32°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,15 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: sportowe/trekkingowe buty na trekking, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, płaszcz przeciwdeszczowy, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)

REZERWACJA

TREKKING NA KAUKAZIE (BRAK MIEJSC)

Termin: 18.06-25.06.2024

DANE OSOBY REZERWUJĄCEJ
LICZBA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI
PREFERENCJE
OŚWIADCZENIA

* Przetwarzamy dane osobowe wyłącznie w celu przygotowania i zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych

*Po dokonaniu rezerwacji skontaktujemy się w ciągu 72h!