x
COVID-19

Informacje dotyczące wjazdu do Gruzji

WIĘCEJ
Kazbegi

Trekking na Kaukazie

Termin

15.06-20.06.2023

Liczba dni

6 DNI/5 NOCY

Wolne miejsca

15

Cena

400 EUR

Kilka magicznych dni w górach

Łatwe i przyjemne trekkingowe trasy w regionie Kazbegi odkryją całe piękno Wielkiego Kaukazu. Zapraszamy!
1
Kutaisi - Tbilisi

Przylot do Kutaisi, transfer do Tbilisi, odpoczynek, nocleg w Tbilisi.

2
Tbilisi - region Kacheti - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta w domowej winnicy, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z suprą - tradycyjna obiadokolacją z toastami i muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

3
Tbilisi - twierdza Ananuri - trekking na Gergeti - Kazbegi

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, na północ kraju. Po drodze zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy Ananuri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, zakwaterowanie. Wyprawa trekkingowa (ok. 3,5 godz w obie strony, poziom - łatwy) na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do miasteczka, obiadokolacja, nocleg w Kazbegi.

4
Dolina Truso

Śniadanie, przejazd samochodami terenowymi do miejscowości Kobi, gdzie bierze swój początek dolina Truso - jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi. Dolina ciągnie się aż do granicy osetyjskiej i dotrzeć do samego końca można jak pieszo, tak i samochodami. W dolinie spotkać można pozostałości po niegdyś zamieszkałych wiosek, które teraz używane są tylko przez okolicznych pasterzy, szukających schronu w złą pogodę. Na samym końcu szlaku zobaczyć można dwa monastyry: męski i trochę dalej, żeński, które praktycznie odcięte są od cywilizacji, a szczególnie zimą, kiedy droga tu robi się nieprzejezdna. Trekking w głąb doliny, powrót tą samą ścieżką do punktu początkowego. Powrót do Kazbegi, obiadokolacja, nocleg. *Długość trekkingu zależy od grupy, przejście całej doliny do granicy, oraz powrót zajmuje ok. 5-6 godzin. Trekking można rozpocząć w dowolnym punkcie, samochody terenowe mogą przyjechać po grupę w dowolne miejsce.

5
Kazbegi - wioska Dżuta - Tbilisi

Śniadanie, wyjazd samochodami terenowymi w kierunku zabytkowej wioski Dżuta (łączna trasa ok 20 km), po drodze podziwianie niesamowitych widoków. Przystanek we wsi Sno, która znana jest jako miejsce urodzenia gruzińskiego patriarchy Ilii II, oraz ze swoich źródeł wód mineralnych. Dojazd do wioski Dżuta, trekking w kierunku lodowca Czauchi (poziom - średniozaawansowany, długość: 3-4 godz. w obie strony). Powrót do Kazbegi, wyjazd do Tbilisi, pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

6
Tbilisi - Kutaisi

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Kutaisi, transfer na lotnisko.

Cena zawiera
Nocleg w hotelu 3* w Tbilisi (pokoje dwuosobowe)
Noclegi w agroturystyce/pensjonacie w Kazbegi (pokoje dwuosobowe, z łazienkami)
Wyżywienie: 4 obiadokolacje, 5 śniadań
Transport 4x4 w Kazbegi
Degustację wina w regionie Kacheti
Usługi polskojęzycznego przewodnika
Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
Cena nie zawiera
Biletów lotniczych
Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
Ubezpieczenia turystycznego
  • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 70 EUR
  • Trasa wycieczki: ok. 1500 km
  • Stopień trudności: średniozaawansowany
  • Potrzebne dokumenty: dowód osobisty lub paszport
  • Warunki pogodowe: w terenach górskich ok. +20°C, w terenach nizinnych ok. +28-32°C
  • Waluta: GEL (gruzińskie lari), 1 GEL = 1,15 PLN, na miejscu można wymienić EUR, USD albo wypłacić GEL z bankomatu
  • Ubiór: sportowe/trekkingowe buty na trekking, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, płaszcz przeciwdeszczowy, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń)
  • Leki: zaleca się mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny oraz lek na ewentualne problemy żołądkowe ze względu na odmienną florę bakteryjną w Gruzji (można też kupić na miejscu)
  • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
mapa